Kredyty - lokaty -ubezpieczenia - fundusze

KONTA BANKOWE

Banki oferują kilka rodzajów kont do wyboru, konta osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe, walutowe, firmowe. Jak wybrać najlepsze ? Najczęściej przeciętny posiadacz konta korzysta z kilkunastu przelewów miesięcznie, wypłaca gotówkę w bankomatach i kartą płatniczą do rachunku płaci w sklepach czy punktach usługowych. Często korzysta także z kredytu w rachunku – nazywanego odnawialnym ponieważ można się zadłużać a każdy wpływ na konto zmniejsza jednocześnie zadłużenie kredytowe. Za wszystkie te usługi bank może pobierać opłaty. Zatem wybierając konto bankowe powinniśmy sprawdzić ile będzie kosztować korzystanie z niego.

Najważniejsza jest opłata za prowadzenie rachunku. Co miesiąc bank pobiera opłatę wyszczególnioną w taryfie prowizji i opłat. W ciągu roku są to spore wydatki i jeśli zależy nam na oszczędzaniu pieniędzy należy szukać konta bankowego prowadzonego bez takiej opłaty. Dobrze byłoby także nie płacić za przelewy wykonywane internetowo czy posiadanie karty do konta bankowego – to da nam także spore oszczędności. Bardzo ważna przy wyborze banku, któremu powierzymy nasze pieniądze jest również dostępność bankomatów, z których gotówkę możemy wyciągnąć bez opłat. Po zweryfikowaniu danych dotyczących oferty konta bankowego możemy jeszcze przejrzeć taryfę prowizji i opłat wybranego banku pod kątem czynności, które zamierzamy cyklicznie wykonywać w związku z posiadaniem rachunku.

Konta firmowe. Gdzie założyć konto bankowe dla firmy? Większość firm już na początku swojej działalności potrzebuje konta firmowego w banku. Konta firmowe służą do przeprowadzania rozliczeń z kontrahentami, opłacania podatków do urzędu skarbowego i składek do ZUS. Dobra oferta dla firmy umożliwi przedsiębiorcy również zaciągnięcie korzystnego kredytu inwestycyjnego i kredytu odnawialnego w rachunku bieżącym.

Dobry rachunek bieżący wybrany na początku działalności gospodarczej jest o tyle ważny, że jego ewentualna późniejsza zmiana pociągnie za sobą konieczność poniesienia pewnych kosztów związanych z wymianą pieczątek, wizytówek, ulotek reklamowych. Konieczne będzie również poinformowanie o zmianie kontrahentów i urzędów. Wybierając konto firmowe powinno się zwrócić uwagę na takie elementy oferty bankowej jak:

– opłata za prowadzenie konta najlepiej ze stawką 0
– stawki opłat za przelewy podatków do urzędu skarbowego oraz składek do ZUS (niektóre banki oferują te usługi za darmo)
– dostępność bezpłatnych bankomatów
– oprocentowanie rachunku jeżeli przewidujemy, że będą na nim środki
– opłaty za kartę do konta                                                                                                                                           

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

konta osobiste

konta oszczędnościowe

konta młodzieżowe

konta walutoweDodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2019 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl