Kredyty - lokaty -ubezpieczenia - fundusze

KREDYTY GOTÓWKOWE

Najczęściej korzystamy z niewielkich kredytów konsumpcyjnych przy zakupie np. pralki, telewizora, chłodziarki, mikrofalówki, odkurzacza czy sprzętu audio-wideo, a także kredytów gotówkowych - wówczas gdy w banku odbieramy gotówkę, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel. Najważniejszym czynnikiem, którym należy się kierować przy wyborze kredytu to jego oprocentowanie. Oczywiście często jest tak, że im mniejsze odsetki tym lepiej. Należy jednak uważać także na inne koszty, które poniesiemy korzystając z kredytu gotówkowego.

Najważniejszym z nich jest prowizja od udzielenia pożyczki. Bywa tak, że pośrednik finansowy kusi niskim oprocentowaniem ale w zamian za to naliczy wyższą prowizję. Często jest odwrotnie – reklama kusi niższą prowizją lub nawet jej brakiem, ale za to zapłacimy wyższe odsetki od kredytu.

Warto zainteresować się także innymi, dodatkowymi opłatami powiązanymi z udzieleniem lub spłatą kredytu. Coraz częściej banki dołączają do ofert dodatkowe ubezpieczenia, np. ubezpieczenie na życie, związane ze zdrowiem czy inwalidztwa. Za takiego rodzaju usługi należy jednak wnieść opłatę – jednorazowo - składka ubezpieczeniowa jest wtedy częścią kwoty pożyczki - albo przy każdej racie kredytu. Można się również spotkać z dodatkowymi opłatami, na przykład za prowadzenie rachunku spłaty pożyczki.

Podsumowując – oprocentowanie i prowizja to najczęściej nie wszystkie opłaty związane ze spłatą naszego kredytu. Przy ostatecznym wyborze propozycji pożyczkowej pomocne będzie porównanie RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Stopa ta powinna zawierać wszystkie – a przynajmniej większość – kosztów powiązanych z wzięciem i późniejszym zwrotem pożyczki. RRSO informuje o faktycznej cenie kredytu. Im mniejsza RRSO tym dla nas taniej.

 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

kredyty gotówkowe

pożyczki pozabankowe

produkty pozafinansowe

 Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2019 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl